pondělí 12. prosince 2011

Týdenní shrnutí #49

Prosinec už pomalu v polovině, Vánoce před dveřmi, takže se wargamingoví prodejci snaží dostat poslední novinky na trh. Pomalu už ale začíná klidné období, které budu ale i v budoucnu sem tam okořeněno upoutávkami na co se těšit v příštím roce. A že rok 2012 bude stát za to, snad netřeba zdůrazňovat.
  • Forge World ukázal jedny z posledních novinek letošního roku a těšit se mohou opět fanoušci Impéria. Řady techniky imperiální gardy rozšířil Graia Pattern Rapier Laser Destroyer, laserová protitanková zbraň. Vesmírní mariňáci zase dostali nové doplňky - Dreadnought třídy Contemptor svůj nový autokanón a kapitula Minotaurů ramenní pláty (jak pro terminátory, tak běžné mariňáky). Pro více informací jako tradičně zamiřte do sekce New Stuff na webu Forge Worldu.
Graia Pattern Rapier Laser Destroyer
  • Wyrd Miniatures představili lednové novinky pro Malifaux. Je jich opět slušná záplava a všechny si můžete prohlédnout v tomto vlákně na fóru Wyrd Miniatures. Opět vás čeká záplava různých šíleností, takže pokud jste si Malifaux oblíbili, jistě vás zaujme i tato lednová vlna. Na druhou stranu by jistě miniaturám slušelo hezčí nabarvení a ostřejší vyfotografování, protože tímto stylem mnohé ztrácejí.
Jedna z lednových novinek
  • Warlord Games, výrobce množství historických miniatur a několika pravidlových systémů, ještě více rozšiřuje své portfolio akvizicí Immortal Miniatures - tedy zejména o antické národy. Britská společnost zažívá opravdu raketový růst, uvidíme, jak se jí povede do budoucna. Nelze jí totiž upřít, že byla jednou z těch, které vnesly do 28mm historických miniatur trendy z jejich sci-fi a fantasy bratránků (vícedílné modely s kvalitním skulptem a podobně).
  • Beasts of War připravují ve spojení s Wayland Games mohutný nástup na wargamingovou prodejní scénu se společností Tabletop Nation, která bude zajišťovat distribuci modelů pro síť smluvních obchodů. Přesné obrysy zatím nejsou známé, první informace můžete nalézt v tomto oznámení.
  • Mantic Games přinášejí další rozšíření pro svou populární hru na rozhraní deskovky a wargamingu - fantasy Dwarf's Hold. Třetí kus ze série přináší jako protivníky nemrtvé a pro hrdiny elfy a trpaslíky. Pravidlově se zaměřuje zejména na rozšíření o multiplayer a o vytváření vlastních skupin hrdinů. Cena 25 dolarů je velmi příjemná a pokud nemáte předchozí díly, můžete si je pořídit v některém z mnoha balíků (komplet všech tří dílů třeba vyjde na 90 dolarů). Více na webu Mantic Games.
Přebal nového rozšíření

Žádné komentáře:

Okomentovat