pondělí 5. prosince 2011

Týdenní shrnutí #48

Už je tu prosinec a za pár týdnů nás čeká rok 2012 a s ním jistě i spousta zajímavý novinek nejen ve světě wargamingu. Teď ale zůstaňme v přítomnosti a podívejme se, co přinesl 48. týden.

  • Nakladatelství historické a military literatury Osprey, které už v minulosti mnohokrát spolupracovalo s různými wargamingovými společnostmi (jmenujme třeba Force on Force od Ambush Alley Games, kterou jsme vám představili i na Wargaming.cz), se chystá vydat vlastní řadu jednoduchých pravidel z různých historických období. Zatím to vypadá, že systémy budou spíše samostatné - každopádně ale jednoduché, protože na 64 stránek (co budou mít první dva díly) se má vejít vše od pravidel přes armylisty až po scénáře! Více v oznámení na webu Osprey.
Jedním z prvních dvou svazků bude Dux Bellorum – Arthurian Wargames Rules AD 367–793
  • Jen pár dní po odhalení třetí frakce pro sci-fi hru Warpath Mantic Games uvolnily i první koncepty. Takže skutečně dojde na lidské armády - a to ve stylu imperiální gardy z Warhammeru 40k. Ačkoli jsou tak variabilní, že určitě půjdou využít v řadě herních systémů od těch odehrávajících se v blízké budoucnosti až po tu hodně vzdálenou.
Kocepty vypadjí opravdu slibně, uvidíme, jak se povedou v realitě (modely pro armádu by měly vyjít v březnu 2012)
  • Warhammer Forge představilo nový stroj pro trpaslíky Chaosu, Skullcracker. Další šílené válečné monstrum pro tuto ďábelskou frakci, tentokrát určené zejména k obléhání. Zajímavé, ale možná by se už hodily nějaké další modely pěchoty. Více v sekci New Stuff na webu Forge Worldu.
Skullcracker
  • A v sekci New Stuff se také objevila už dříve avizovaná nová verze Land Raideru - Proteus.
  • Pokud ovládáte angličtinu a rádi čtete příběhy z univerz Warhammeru 40k či Warhammeru FB, pak by vás mohlo zaujmout poštovné zdarma pro objednávky nad 15 euro od Black Library.
  • Wargaming.cz krom pokračování aktualizací v sekci pro registrované (WFB a Dystopian Wars) zabrousilo i do trochu jiné oblasti a představilo další legendární komiks - slavného Asterixe, které snad minul jen málokdo.

Žádné komentáře:

Okomentovat